vodmat, osnovna šola vodmat, oš vodmat Karierna orientacija | OŠ Vodmat

• zobna ambulanta - 01 544 32 34
  • faks - 01 520 38 58
  OŠ Vodmat, Potrčeva1, Ljubljana

.V okviru karierne orientacije se šolska svetovalna delavka bolj intenzivno vključi v 8. razredu, ko učencem predstavi sistem šolanja in merila za vpis v srednjo šolo.
V 9. razredu se karierna orientacija nadaljuje s predstavitvijo rokovnika, reševanja vprašalnika o poklicni poti, predstavitvijo Razpisa za vpis in individualnimi razgovori z učenci in njihovimi starši. Za starše šolska svetovalna delavka izvede dva roditeljska sestanka, in sicer enega v mesecu novembru in drugega v mesecu februarju.
Za informacije v zvezi s karierno orientacijo se obrnite na Mojco Kucler, prof.soc.ped., mojca.kucler@osvodmat.si, 52 03 873, soba 64/I. nadstropje.

AKTUALNO za vpis za šolsko leto 2020/21:

• Kot je bilo že napovedano, je zdaj tudi uradno – sprejet je sklep, da se dosežek na NPZ letos ne upošteva kot dodatno merilo za vpis, pač pa se namesto tega med kandidati na meji opravi izbor na podlagi zaključnih ocen MAT, SLJ in TJA v 7. 8. in 9. razredu. V tem primeru kandidat lahko doseže maksimalno 45 točk. Več
  • 8. aprila bo predvidoma po 16. uri MIZŠ objavilo trenutno stanje prijav in podatke dnevno osveževalo. Dnevne informacije o trenutnem stanju prijav in trenutni spodnji meji (koliko točk bi imel zadnji kandidat, ki bi ga sprejeli, če bi se upoštevale le točke 7. in 8. razreda) lahko spremljate na naslednji povezavi. V primeru, da se kandidat premisli in bi raje obiskoval drug program ali drugo srednjo šolo, lahko prenese prijavo do vključno 22. aprila 2021. Prenos prijave izvede kandidat tako, da natisne obrazec, ga ročno izpolni, potreben je podpis kandidata in staršev, nato pa skeniranega ali fotografiranega pošlje na elektronski naslov svetovalnega delavca na srednji šoli, kjer se prijava trenutno nahaja. Seznam svetovalnih delavcev z elektronskimi naslovi najdete tukaj. O prenosu prijave obvestite tudi Mojco Kucler.
  • 15. oktobra je MIZŠ objavilo Rokovnik za vpis v naslednjem šolskem letu. Vse informacije so zbrane na povezavi.
  • 2. 9. 2020 – MIZŠ je določilo 3. predmet za NPZ za posamezne šole. Za našo šolo je določena ZGODOVINA.
  • Izšel je Razpis za vpis v 1. letnik srednjih šol in gimnazij. Objavljen je na spletnih straneh MIZŠ, vendar sta za devetošolce zanimivi predvsem dve poglavji (3. in 4. alineja), ostala poglavja pa se nanašajo na poklicno-tehniško izobraževanje (+2), poklicni in maturitetni tečaj, maturitetne predmete … Bolj natančno si oglejte Informacije o vsebini prilog in informativnem dnevu ter Priloga I – Razpis za vpis.
  • Informativa 2021 bo letos potekala online – 22. in 23. januarja 2021, od 9. do 18. ure. Predstavitveni letakVeč o informativi na spletni strani. Registracija za Informativo bo možna šele večer pred izvedbo. Registriraš se s svojim e-mailom, na katerega prejmeš geslo za vstop. Ob vstopu v platformo obkljukaj OŠ Vodmat in razred, ki ga obiskuješ. Raziskuj in pridobi čim več koristnih informacij!
  • Zaradi trenutnih epidemioloških razmer bodo tudi dnevi odprtih vrat potekali letos malo drugače. Šole pošiljajo predstavitve na daljavo:
  • spodnje meje točk za sprejem kandidatov v 1. letnik v zadnjih treh letih
  • Merila za vpis v srednjo šolo
  • Kam po osnovni šoli
  • Vodnik po srednješolskih programih
  • Vodnik po gimnazijah
  • Iskalnik srednješolskih programov, z vpisnimi pogoji in omejitvamidijaški.net
  • Zakon o štipendiranju.

Dodatne informacije: