V četrtek, 9. novembra, so naši osmošolci šolske urice preživeli na malce drugačen način.

V sodelovanju z Združenjem Fortox smo izvedli dan dejavnosti Mi gremo po svoje!

Pod vodstvom izkušenih psihologov in psihoterapevtov so učenci aktivno razpravljali o odnosu do sebe, odnosih z drugimi, o čustvih, samopodobi, razvoju identitete, o tematiki, povezani z alkoholom, psihoaktivnimi substancami in drugimi oblikami zasvojenosti. Razmišljali so o tem, kaj nam prikazujejo družabna omrežja in v kakšni obliki? Je to resnica ali prevara? Kako se odzivamo na težave, kako se spoprijemamo z izzivi. Kdo nam pri tem lahko pomaga, kje naj poiščemo pomoč?

Najbolj pa so jih navdušile praktične vaje, ko so se seznanili z alko očali, ki simulirajo povprečno alkoholiziranost voznika. Učenci so z uporabo očal hodili med stožci, pobirali stvari, stali na eni nogi, hodili po prstih, se obračali.

Opravljena evalvacija je pokazala, da so bile učencem izvedene delavnice zabavne in zelo koristne.

Zahvaljujemo se Mestni občini Ljubljana za sofinanciranje velikega števila kakovostnih preventivnih dejavnosti s področja duševnega zdravja in preprečevanja različnih oblik zasvojenosti.

fotografije: Sanja Zgonc