Spoštovani,
v uredništvu revije Cici zabavnik vas v okviru Mladinske knjige vabijo na

brezplačni spletni seminar z dr. Rankom Rajovićem
Inteligentnost je potencial, ki ga je treba razvijati,
ki bo v četrtek, 16. novembra 2023, ob 18. uri.

Prijavite se preko povezave:

Razvoj možganov je najintenzivnejši v prvih letih življenja, ko se razvija in oblikuje nevronska mreža. Raziskave kažejo, da intelektualne sposobnosti niso odvisne od števila nevronskih celic, ki je genetsko določeno, temveč od števila povezav med njimi. Povezave pa nastajajo pod vplivom okolja in nanje lahko vplivamo s primernimi dejavnostmi. Pri razvoju inteligentnosti imamo ključno vlogo starši in vsi, ki delamo z otroki v obdobju intenzivnega razvoja možganov, to je nekje do sedmega ali osmega leta starosti.

Na predavanju boste straši in učitelji dobili koristne nasvete, kako spodbuditi skrite potenciale svojih otrok.

Vabimo vas, da se čim prej prijavite na spletni seminar Inteligentnost je potencial, ki ga je treba razvijati.

Dr. Rajović je avtor programa NTC – sistema učenja, ki v pedagogiko uvaja dognanja nevrofiziologije. Splošni cilj programa NTC je spodbujanje razvoja učnih potencialov predšolskih in šolskih otrok z izbranimi igralnimi dejavnostmi na osnovi sodobnih nevrofizioloških in psiholoških spoznanj. Program se izvaja v sedemnajstih evropskih državah. Rajović od leta 2015 deluje na Pedagoški fakulteti Univerze na Primorskem kot višji predavatelj na področju razvijanja nadarjenosti, izkustvene in socialne pedagogike. S svojim strokovnim timom organizira strokovne seminarje za učitelje, vzgojitelje in starše ter delavnice za otroke. Sodeluje tudi z revijo Cici zabavnik.

Predavanje bo potekalo v hrvaškem jeziku.