Prva akcija šolskega parlamenta v okviru tedna otroka je požela navdušenje. Danes po 5. šolski uri so učenci pred šolo postavili stojnico. Učencem od 6.-9. razreda so razdeljevali listke z nalogami, ki spodbujajo otroško igrivost in radovednost. Vsak zainteresiran učenec je izžrebal en “svitek”. Nekatere naloge so lahko opravili takoj pred šolo, druge pa so izvedli doma oz. v popoldanskem času. Tema letošnjega tedna otroka je “Zakaji in zatoji radovednosti”. Na stojnici je bila postavljena škatla z napisom: Samo za najbolj radovedne. V njej so se nahajali listki, ki spodbujajo ustvarjalno mišljenje in radovednost.
Učencem od 1.-5. razreda pa so učenke razdeljevale listke po skupinah OPB. Učenci so (s pomočjo učiteljev) izvedli te naloge v učilnici ali na igrišču. S seboj so nosile tudi škatlo za najbolj radovedne, v katero je pokukalo precej vedoželjnih glavic.
📸: Petra Čeh