V sredo, 20. 9. 2023, smo se osmošolci in devetošolci odpravili na simfonično matinejo GMS – Z GLASBO V VESOLJE, ki jo za mlade poslušalce pripravlja Glasbena mladina Slovenije s Slovensko filharmonijo in Cankarjevim domom. Izvajalci Orkester Slovenske filharmonije z dirigentko Mojco Lavrenčič in moderatorjem Blažem Šefom so nam v uri programa predstavili dela Jurija Mihevca Planeti imajo prav – uvertura, Gustava Holsta Planeti – suita: Jupiter in Uran, poslastica pa je zagotovo bila filmska glasba Johna Williamsa Vojna zvezd.

»Nama je bilo zelo všeč. Orkester je bil zelo dober in res so odlično igrali. Vsi so bili usklajeni in čudovito je bilo poslušati njihovo igranje. Dirigentka jih je lepo vodila in tudi voditelj je bil dokaj zabaven.«

Luna in Mia

Priznamo, da nismo pričakovale, da bo takšen koncert. Super orkester, dobro vzdušje, poznana glasba – ura je zelo hitro minila.

devetošolke