Osnovna šola Vodmat je v šolskem letu 2016/17 prejela laskavi naziv ”kulturna šola”. Letos si je v vsej Sloveniji dani naziv prislužilo 56 osnovnih šol, ki izstopajo na področju kulturnih dejavnosti.

Javni sklad Republike Slovenije (JSKD) je v sodelovanju z OŠ Petrovče (lanskoletno najbolj kulturno šolo) v četrtek, 22. septembra 2016, priredil celodnevni dogodek za učence in kulturne koordinatorje šol. Maja Mori in Mila Kuzmanov, izbrani osmošolki, ki že vrsto let uspešno delujeta na glasbenem področju, sta bili aktivno udeleženi na glasbeno-ustvarjalni delavnici. Skupaj z Ines Polončič, kulturno koordinatorico OŠ Vodmat, sta iz Žalca v Ljubljano prinesli doseženo priznanje in zastavo v mavričnih barvah. Na zaključni prireditvi ”Kulturna šola 2016” je Osnovna šola Petrovče prikazala izjemno predstavo z naslovom Nič in vse, v kateri so učenci imenovane šole nastopili kot sodobni in folklorni plesalci, zborovski in solo pevci, instrumentalisti ter lutkovni in gledališki igralci. Za izvrstno pripravljeno prireditev jim čestitamo! Ravnateljica lanskoletne zmagovalne osnovne šole Petrovče je štafeto najbolj kulturne šole 2016 predala Osnovni šoli Luisa Adamiča Grosuplje. Tudi njim iskrene čestitke!