V četrtek, 12. 10. 2023 bodo učenci sedmega razreda odšli na strokovno ekskurzijo. Odhod izpred šole je ob 7.30 uri. Zbor pred šolo je ob 7. 15 uri. Predvideni povratek okrog 17. 30 ure.

Učenci naj imajo s seboj zvezek ali blok za zapiske, pisalo, karto Slovenije ter malico in pijačo za ves dan, ker prehrana ni organizirana. Primerno naj bodo oblečeni in obuti, glede na letni čas in vreme.

Obiskali bomo rimsko nekropolo v Šempetru, kjer bomo spoznali življenje Rimljanov na slovenskem ozemlju. Na Starem gradu Celje se bomo poučili o gradovih in celjskih grofih. Mimo zdraviliških objektov Rogaške Slatine bomo potovali v Olimje, kjer se nahajajo: najstarejša lekarna, baročna cerkev in samostan. Nazadnje pa se še posladkali v čokoladnici.

Stari grad Celje