Tudi letos poteka vseslovenska Lions akcija zbiranja rabljenih navadnih ali sončnih očal z dioptrijo, ki so namenjena končnim uporabnikom, slabovidnim otrokom in odraslim v gospodarsko manj razvitih državah sveta. Akcijo koordinira Lions klub Ljubljana Barje, sodeluje pa tudi podjetje Hofer trgovina d.o.o. Ambasador letošnje akcije je Tomaž Mihelič, novinar in pevec skupine Sestre.

Očala lahko učenci oddajo svoji razredničarki/razredniku. Zbirali jih bomo do 12. maja 2023.

Slovenski Lions klubi, kupci v trgovinah Hoferja in drugi posamezniki ter organizacije so v enajstih letih, odkar poteka akcija, zbrali že več kot 109.000 očal. V državah, ki sodelujejo v akciji, pa se vsako leto zbere skupno okoli 3 milijone očal, ki nato olajšajo življenje nekomu v manj razvitih državah sveta, ki si okulistične oskrbe ne more privoščiti.

Vljudno vabljeni k sodelovanju!