Spoštovani,

prilagojen urnik za 1. šolski dan za učence od 2. do 9. razreda si lahko ogledate tu:

Za začetek samo nekaj osnovnih izhodišč:

• V šolo naj prihajajo samo zdravi otroci.
  • V šolo vstopajo izključno učenci in zaposleni.
  • Samotestiranje bo v primeru znakov obolelosti doma, v domačem okolju.
  • Zaščitne maske so presoja posameznika, se pa priporočajo za vse ranljive skupine.
  • Še vedno bo velik poudarek predvsem na umivanju rok, ustrezni higieni kašlja.
  • Šole smo zavezane k rednemu in pogostemu prezračevanju vseh prostorov.
  • Ukrepi in smernice NIJZ ne bodo neposredno vplivale na samo organizacijo izvajanja obveznega in razširjenega programa v 1. in 2. fazi epidemioloških razmer.

Navodila NIJZ ob sumu ali potrjenem primeru okužbe s SARS-Cov-2 si lahko preberete tukaj:

PRVI ŠOLSKI DAN:

Učenci od 2. do 5. razreda se ob 8.00 zberejo pred glavnim vhodom v šolo, kjer jih sprejmejo razredniki. Učenci naj imajo s seboj šolske copate in šolske potrebščine v skladu z navodili razrednika, ki jih bodo starši prejeli po elektronski pošti.

Učenci od 6. do 9. razreda se ob 8.10 zberejo pred glavnim vhodom v šolo, kjer jih sprejmejo razredniki. Učenci naj imajo s seboj šolske copate in šolske potrebščine glede na urnik pouka.

Za prijavljene učence 2. in 3. razreda bo jutranje varstvo potekalo od 6.40 v jedilnici.

Kosilo bo organizirano samo za učence, ki so oddali prijavo v juniju.

Podaljšano bivanje bo potekalo po urniku (2. in 3. razred do 16.05, 4. in 5. razred do 14.25). Dežurno varstvo bo za drugošolce in tretješolce potekalo do 16.30.

Pogumno, zdravo in strpno v novo šolsko leto!

vodstvo OŠ Vodmat