V ponedeljek, 19. 3. 2018, so na Konservatoriju za glasbo in balet na dveh koncertih nastopili učenci otroškega pevskega zbora (OPZ 1 in OPZ 2) in učenci mladinskega pevskega zbora (MPZ).

Na pevski reviji, ki jo vsako leto organizira Javni Sklad Republike Slovenije, se je letos predstavilo skupno 51 zborov, od tega kar 1900 mladih pevk in pevcev.

Repertoar skladb:

OPZ 1:

• Ciciban in potoček (Janez Bitenc)
  • Baby Shark (Pinkfong)
  • Jaz pa pojdem na Gorenjsko (slov. ljudska)

OPZ 2:

• Kje so tiste stezice (slov. ljudska, prir. Vid Polončič)
  • Dobra volja je najbolja (Marjan Kozina, Fran Milčinski Ježek)
  • Najljubše stvari (Richard Rogers, slov. besed. Andrej Rozman Roza)

MPZ:

• Panis angelicus (Cesar Franck, sv.Tomaž Akvinski)
  • Čuk se je oženil (slov. ljudska, prir. Walter Lo Nigro)
  • Polet v nebo (Howard Blake, slov. besed. Barbara Wohinz)

Kot novost so to leto ob koncu prireditve vsi nastopajoči skupaj zapeli pesem Tam, kjer sem doma.

Na pripetih fotografijah si lahko ogledate,kako smo z učenci OPZ 1 in OPZ 2 pred nastopom obiskali Botanični vrt ter se zabavali v lastni mini dvorani.

Staršem učencev pevcev se najlepše zahvaljujemo za spodbudo in sodelovanje. Zahvala gre tudi šolskemu skladu, ki je tudi letos vsem pevkam in pevcem zagotovil brezplačen prevoz z avtobusom.

Zborovodkinji Ines Polončič in Gordana Novak

: