Cilj natečaja “Z lepšo šolo” je mlade navdušiti nad rastlinami, povezavo z naravo in odgovornostjo vsakega od nas, do okolja v katerem bivamo. Vsaka šola, ki sodeluje, dobi brezplačne pakete semen okrasnih rastlin. Šola, ki v glasovanju prejme največ glasov sodelujočih, pa prejme posebno nagrado.

In kaj je potrebno storiti? Odpravite se na vrt, travnik, na cvetlične gredice v okolici bivališča in fotografirajte cvetlico, cvetoče drevo, cvetlično korito ali balkon. Fotografijo nato naložite na oglasni pano (padlet) na povezavi tukaj. Sodelujejo lahko vsi učenci šole. Fotografije so lahko tudi iz preteklega leta, na sliki pa ne smejo biti osebe. Najboljše tri fotografije bomo poslali na natečaj. Čas za oddajo vaših cvetočih fotografij je do srede, 5. aprila 2023. Ostanimo v cvetju!