Učenci razredne stopnje so s proslavo počastili prihajajoče praznike: prvošolci so nas spomnili, kaj je domovina, drugošolci in tretješolci so ohranjali ljudsko izročilo z ljudskimi plesi, četrtošolci in petošolci pa so nas s pesmijo spomnili na prijateljski stisk roke, toplino in zimsko veselje.

Proslavljali smo tudi z učenci predmetne stopnje. Spomnili smo se plebiscita iz daljnega leta 1990, poudarili pomen samostojnosti in enotnosti ter pomen teh dveh besed vpletli tako v praznični čas kot v življenje. Glasbeno, plesno in gledališko dogajanje na odru je bilo pestro in ravno to je med drugim pokazalo, kako enotni znamo biti. Kot je na proslavi povedala naša učiteljica Tinka Majaron: da bi besede “denar je sveta vladar” zamenjale “sočutje za dobro počutje”. Naj bo to vodilo ne samo v prihajajočih dneh, ampak v življenju.

Naj bodo prazniki radostni in mirni.